Tellimused alates 39€ Eesti pakiautomaati TASUTA

24 märts 2023

Let’s live forever! Mis on biohäkkerlus ja kuidas (peaaegu) igavesti elada

Let's live forever! Mis on biohäkerlus ja kuidas (peaaegu) igavesti elada

Biohäkkimine on viimastel aastatel kõvasti populaarsust kogunud termin, eriti tervise- ja heaolutööstuses. Kui sa sellest veel kuulnud ei ole, siis oled õigesse kohta jõudnud, sest siit artiklist leiad teema kohta kõik vajaliku. Lisaks you’re in for a treat, sest Shroomwelli tegevjuht ja biohäkker Silver Laus jagab Sinuga ka oma hästi hoitud häkke ja saladusi just seente näitel.

Biohäkkimine viitab tavale kasutada teadust, tehnoloogiat ja enesekatsetamist oma füüsilise ja vaimse töövõime optimeerimiseks, üldise tervise parandamiseks ja pikaealisuse suurendamiseks. Kas ei kõla mitte hästi? Biohäkkimise olemus seisneb oma bioloogia üle kontrolli võtmises, kasutades soovitud tulemuste saavutamiseks andmeanalüüsi, elustiili muutusi ja tipptasemel tehnoloogiaid. Mõiste “biohäkkimine” hõlmab laia valikut tegevusi alates dieedi ja treeningrutiinide optimeerimisest kuni geenitehnoloogia ja nootroopiliste ainete kasutamiseni kognitiivse funktsiooni parandamiseks.

Biohäkkerid kasutavad oma tervise- ja jõudlusnäitajate mõõtmiseks ja jälgimiseks sageli erinevaid tööriistu ja tehnoloogiaid. Nende tööriistade hulka kuuluvad kantavad seadmed, nagu treeningu jälgijad ja unemonitorid, samuti DNA järjestuse ja mikrobioomi analüüsi tehnoloogiad. Shroomwelli tegevjuht Silver mõõdab näiteks läbi OURA sõrmuse oma erinevaid keha näitajaid ja üheks oluliseks mõõdikuks nimetab ta HRV (Heart Rate Variability). “Antud näidik on otsene signaal keha stressitasemest, sest meie süda ei ole tegelikult loodud ühes rütmis lööma, vaid seal on millisekundilised erinevused löögirütmides, mida rütmilisem, seda rohkem on keha stressis. HRV loeb vahe ja muutust eelmise löögi vahel, suurem number on üldiselt parem. Siin ka pilt sellest hetkest kui hakkasin kasutama (minu keha nö baseline on muidu kuskil 30-40 vahel). RHR (Resting Heart Rate – puhkav südamelöökide arv) liikus ka alla poole. Baseline muidu ca 55-59.”

PS! Unenäod hakkasid sellest hetkest muutuma säravamaks ja hakkasin jälle “mäletama” unenägusid. Umbes 4-5 aastat oli olnud tühi maa seal.

Silver Laus
Let's live forever! Mis on biohäkerlus ja kuidas (peaaegu) igavesti elada
Biohäkker Silver Lausi Reishi tinktuuri toime test OURA sõrmuse näitajatega

Resting Hart Rate (RHR) – Näitab puhkava keha südamelöökide sagedust. Mida madalam number (võrreldes oma kehanäitajate keskmisega), seda rahulikumas oleksus keha on. Silveri keskmine näitaja on kuskil 48 – 53 vahel.

Heart Rate Variability (HRV) – näitab kuidas keha reageerib otseselt stressile. Süda ei ole mõeldud lööma ühes rütmis (stressi märk), vaid löökide vahel on ms erinevused (rahulik keha).
Olgu see siis hiline söök, trenn, tööpäev vms. Number otseselt seotud kehanäitaja keskmisega, mis minu puhul on muiud ca 30-40 vahel.

Body temperature – öine kehatemperatuur on ka üks näidik tema tervislikust seisundist ning ka seda ümbritsevast keskkonnast. Ideaalis on temp kas 0 (muutumatu) v siis väike miinus. Keha puhkab selles olekus paremini ja sügavamini.

Respiratory rate – hingetõmbeid minutis. Kui keha on stressis, siis hingamine kiireneb (hapnikuvajadus suureneb). Silveri keskmine on 14,5- 14,7.

REISHI JA STRESS

Stressiga toimetuleku jaoks soovitab Silver proovida Reishit. “Tegemist on adaptogeeniga, mis aitab kehal liikuda oma tsentrisse ja seda stressitaluvuse vaatest. See väljendub siis päevasiseselt otseselt kortisooli ja adrenaliini tootmise aeglustamise näol (meie igapäevane kiire elu soodustab nendde hormoonide ületootlust). Päeval tarbides tähendab see stabiilsemat närvikava ja võimekust stressiga paremini toime tulla. Õhtul tarbides aitab kehal läbi selle maha rahuneda, mille tulemuseks on oluliselt stabiilsem ja rahulikum uni. Üheks väljendiks on värvilisemad ja realistlikumad unenäod (sest keha tegeleb puhkamisega, mitte stressi vastu võitlemisega).”

Biohäkkeri häkk: Reishi tinktuuri paarita C-vitamiiniga. Vitamiin C on tõestatud et toimib nö võimendina. Need, kellel on tõsised unehäired (öised ärkamised, pinnapealne uni, hommikune väsimus) on leidnud sellest eriti tugevat abi. Enda kogemus oli reaalselt mõõdetav. Sellel hetkel kui hakkasin meie tinktuuri tarbima (3-5 pipetitäit koos ca 1g C-vitamiiniga ca 1-2 h ennem magama minemist) rahustas keha stressi näitajaid.

Vaata Reishi ekstrakti

Biohäkkimise üks olulisemaid aspekte on rõhuasetus enesekatsetamisele. Biohäkkerid ei rahuldu pelgalt tavapäraste tarkuste järgimisega või ekspertide nõuannete toetumisega. Selle asemel kasutavad nad praktilist lähenemist oma tervise ja jõudluse optimeerimisele, katsetades erinevaid dieete, toidulisandeid ja elustiili muudatusi, et näha, mis neile kõige paremini sobib.

SHIITAKE e. HEA SEEDIMINE JA TUGEV SÜDA

Silver Laus nimetab oma värskeimaks avastuseks näiteks Shiitake: “Shiitake on üks põnevamaid ja mitmekülgsemaid seeni meie keha totamisel. Põhjuseid selleks on palju, aga peamine põhjus on tema võimekus toetada südame ja veresoondkonna tööd. Aja jooksul (vananedes, stressiga ja halva elustiiliga) meie veresoondkond nõrgeneb ning jäigastub. Veresoonte seinad täituvad tasapisi nö katuga, mis järjest sinna ladestub. See muudab need jäigaks ja ruumala, millest veri ennast läbi peab pressima, väheneb. Shiitake omadus ja võimekus on seda puhastada. Ehk siis veri voolab paremini, mis tähendab vähem takistust ja süda saab seejärel toimida optimaalsemalt. Samuti aitab ta ka rauaosakestel paaritada hapnikuosakestega (raud on hapniku transpordisüsteem), et see vereringes paremini tsirkuleeriks ja keha optimaalselt toimiks.” Silver toob esile ka sõbra Allani loo, kellel ei läinud südamelöögid tennist mängides üle 140 Shiitake tinktuuri kasutades, sest keha sai paremini hapniku kätte.

“Teadaolevalt nõrgendab ja blokeerib shiitake seedetraktis oleva põletiku signaali, mistõttu on seedimine terve ja saab paremini toimida. Korrektse seedimisega on otseselt seotud immuunsüsteem ja mentaalne tervis. Samuti on uuringud, mis räägivad, et shiitake kaitseb ja parandab DNA’d oksüdatiivse stressi eest (vananemine ja kahjustused). Temas on kõik 8 vajalikku aminohapet, mis on seedetrakti toimimiseks ülivajalikud. Shiitake vähendab näljasignaali ja on hypolipidaemic (rasva vähendav). Shiitakel on ka antimikroobsed omadused ja lisaks hoiab ta meie suuhügieeni korras, mis on otseselt seotud seedetrakti tervisega.”

Biohäkkeri häkk: Shiitaket võib paaritada C- ja B12- vitamiiniga, kuna raua co-faktor (et keha suudaks rauda omistada) on just need 2 vitamiini. Rohkem energiat ja tervem veresoondkond. Let’s live forever!

Vaata Shiitake ekstrakti

Nagu näha, siis biohäkkimine on muutunud populaarseks osaliselt tänu selle potentsiaalile aidata inimestel saavutada oma tervise ja heaolu eesmärke. Tervist ennetavalt lähenedes võivad biohäkkerid parandada oma füüsilist ja vaimset jõudlust, vähendada haigestumisriski ja pikendada eluiga.

Let's live forever! Mis on biohäkerlus ja kuidas (peaaegu) igavesti elada

LION’s MANE e. LÕVILAKAGA HOIAD FOOKUST JA PIKENDAD ELUIGA

Eluea pikendamiseks soovitab Silver kõrgelt kontsentreeritud Lion’s Mane, mis üksinda on tõestatud juba väga võimekaks seeneks ning mille puhul on eriti oluline dual ekstrakt e. vee- ja alkohalilahusel baseeruv ekstrakt, mis lõhustab rakukestasid ja toob paremini välja bioaktiivsed ained. Selles seenes leidub substantse (aineid), mis aitavad ehitada närvilõpmeid ja ajusünapse (teaduslikult on need ained hericenones ja erinacines). Ehk siis tähendab see, et lõvilaka/korallnarmiku tarbimine peatab aju degeneratsiooni, mis meil paratamatult vanadusega esineb (läbi DNA kahjustuste jm elustiili- ja vananemisprotsesside). Lisaks toetab ta paremini meie mälu ja kiiremat mõtlemist.”

Biohäkkeri häkk: Paarita lõvilakka (3 pipetitäit) ca 50mg niatsiiniga (B3 vitamiin). See peaks olema nö “õhetust tekitav” versioon (inglise keeles Flush). Niatsiin juba iseseisvalt on üks võimsaimaid anti-aging aineid, mis laiendab veresoondkonda, läbi mille boostid ka oma vereringet (suurem hapnikuvaru ja toitainete liikuvus). Lõvilaka kombo hoolitseb selle eest, et kasulikud ained jõuaksid paremini ajju ja seejärel aitab neid kiiremini (aga samas ohutult) läbi viia aju-vere barjäärist. Let’s get smarter, better, faster, and overall better human beings!

Vaata Lion’s Mane ekstrakti

Kokkuvõtteks võib öelda, et biohäkkimine on kiiresti kasvav valdkond, mis võib muuta meie arusaama tervisest ja heaolust. Ühendades tipptasemel teaduse ja tehnoloogia katsetamisvalmidusega, nihutavad biohäkkerid inimbioloogia optimeerimise piire. Have fun experimenting, sest selle pika artikli lõpetame et millegi muu kui biohäkkerite heaks kiidetud tinktuuride kombodega ehk siis ostes Shroomwelli biohäkkeri kombo, soovitame tinktuure kombineerida nii nagu meie ise ja meie sõbrad:

  • Chaga ja Reishi – Keha vastupanuvõime ja hea uni koos seentega.
  • Chaga ja Lion’s Mane – Parim äratus ja vastupanuvõime koos seentega.
  • Shiitake ja Reishi – Kasvata oma sisemist ja välimist sära, seedimist ja keha vastupanuvõimet seentega.

Meie biohäkkeri kombo leiad