Tellimused alates 39€ Eesti pakiautomaati TASUTA

31 märts 2023

Shroomwell pakendid: miks materjalid on olulised?

Shroomwell pakendid: miks materjalid on olulised?

PAKENDIKONTSEPTSIOONID

VÕIMALUSEL KESKKONNASÄÄSTLIKUM JA PLASTIVABA LAHENDUS

Meie pakendiotsuste taga on palju tegureid, alates toote funktsionaalsusest, välimusest, säilivusest ilma säilitusaineteta, kvaliteedist, kasutusmugavuse ning keskkonnakaalutlusteni välja.Täiustame Shroomwellis pidevalt oma valikuid ja muudame pakendilahendusi, et olla paremas kooskõlas kliimapositiivse mõtlemisega. Kasutame erinevaid materjale, mis on antud ajahetkel parim võimalik lahendus.

Eliksiiride ja ekstraktide jaoks oleme kasutanud tumedat, merevaigu toonis klaasi ning pakendite jaoks FSC märgisega etikette, karpe ja kartongi. Oleme loobunud plastmõõtetopsidest ja soovitame kasutada kodust supilusikat mõõtevahendina.

Kohalikul Eesti turul oleme e-poes loonud püsiklientidele võimaluse osta 6 kaupa hulgikastis toodet ilma karbita. Samas karbid jäävad klaaspakendite puhul siiski alles nii kommunikatsiooni edastamise, transpordi turvalisuse kui kinkeväärtuse lisamise vaatest tulenevalt.

Kasutame hulgipakenditena isesulguvaid kartongkarpe, et vältida selleks otstarbeks plastkeebist.

SHOT-pakendina kasutame kihilist kile-alumiinumpakendit tarbijamugavuse ja toote kaalu vaatest eksportturgude tarvis. Oleme selle ka eraldi välja toonud, et pakend kannab segajäätme märgist other-7.

Samuti on näiteks meie uued suuspreid õhukindlas plastikpakendis, millele pole hetkel alternatiivset PCR plastiklahendust välja arendatud. Samas on kõnealune pakendilahendus keskkonnasõbralik, kuna sellele iseloomulik vaakumdoseerimisefekt tõmbab toote sisu maksimaalselt välja, et tekitada vähem raiskamist. Tavalised rõhupihustid jätavad mahuti põhja suures koguses vedelikku.

Shroomwell pakendid: miks materjalid on olulised?

KLAASPAKEND

On oluline, et materjal, mille valime oma toodete jaoks, võtaks arvesse toote ainulaadseid omadusi ja koostisosi. Pakendi kvaliteet ja funktsioon võivad toote kvaliteeti otseselt mõjutada. Klaaspakendi puhul oleme võtnud arvesse just vesi- ja alkoholilahust. Ekstraktides olev alkohol võib olla kergelt reageeriv aine, seega on oluline kasutada just klaasanumat, mis ei reageeri alkoholiga keemiliselt. Kasutame tumedaid klaaspudeleid, mis aitavad säilitada meie eliksiiride ja ekstraktide kvaliteeti.

Kas klaas on keskkonnasõbralikum kui plast?

Klaaspudel nõuab tavaliselt rohkem materjali, rohkem vett ja rohkem energiat kui sama suurusega PETE-st valmistatud pudel. Kui arvestada konteineri kogu elutsüklit – materjale, tootmist ja transporti –, võib klaasmahuti üldine jalajälg nõuda rohkem fossiilkütuseid kui plastikus anuma tootmine. Samuti annab see olulise lisaraskuse SHROOMWELL toodetele, mis omakorda mõjutab toote hinda ja transporti. Toote lisakaal suurendab ka selle üldist jalajälge.

Arvestades kõiki neid tegureid, ei ole üllatav, et transpordi heitkogused võivad klaasi puhul olla suuremad kui plasti puhul. See omakorda selgitab, miks toome oma R&D meeskonnaga turule ka väiksemamahulisi ja uusi, innovatiivse pakendilahendusega tooteid.

FSC märgisega paber ja kartong

Materjalina on kartong ja papp kerged, biolagunevad ja kergesti ringlusse võetavad materjalid. Kartongkarpide puhul loobusime keskkonnateadlikult fooliumist pakendi kujundustel. Meie kasutatavad paber- ja pappmaterjalid on keskkonnateadlikud ning sisaldavad suures osas FSC märgist erinevatelt tootjatelt:

  • FSC C004451 – The mark of responsible forestry
  • FSC C104583 – MIX packaging from responsible sources
  • FSC C107832 – MIX packaging from responsible sources
Shroomwell pakendid: miks materjalid on olulised?

JÄÄTMEKÄITLUS

Prügi sorteerime liigiti: papp, bio, olme ning vajadusel eraldi prügijaama viimine sõltuvalt selle liigist. Tootmisest tekkivad biojäätmed kogume eraldi, mis suunduvad bioprügisse. Otsime oma biojäätmetele jooksvalt lahendusi ka muudeks taaskasutuslahendusteks.

Innovatsioonivaatest saame öelda, et meie kompetentsi- ja arenduskeskus Biotech otsib võimalusi, kuidas saaks kasutada seentest toodetud keskkonnasäästlikke pakendeid ja materjale pikemas tulevikus.

Kokkuvõtvalt, me ei ole veel täna 100% plastivabad, aga teeme samme oma võimaluste piires maksimaalselt keskkonnateadlikult ja kutsume kõiki üles olema teadlikumad oma loodust hoidvates valikutes ja otsustes.