Tellimused alates 39€ Eesti pakiautomaati TASUTA

15 sept. 2023

Stressi looduslikud vastased: Reishi jõud ja StressStopi tõhusus

Autor: Shroomwell

Stress on sõna, mida kuuleme sageli, kuid mille mõju kehale on palju keerulisem kui võiks esmapilgul arvata. See pole lihtsalt vaimne või emotsionaalne seisund, vaid mõjutab kogu keha süsteemset toimimist, alates immuunsusest ja hormonaalsest tasakaalust kuni seedimise ja vererõhuni.

Mis on stress?

Stress on keha loomulik reaktsioon, mis tekib siis, kui meid pannakse olukordadesse, kus tajume ohtu või väljakutset. See pärineb ajast, mil meie esivanemad olid sageli silmitsi otsese füüsilise ohuga, ning selle “võitle või põgene” reaktsiooni eesmärk oli aidata neil ellu jääda. Kuigi tänapäeva ohtlikud olukorrad on enamasti vaimsed, aktiveerub see iidne reaktsioon endiselt.

Kuidas stress keha mõjutab?

  1. Hormoonid: Stressi ajal toodab keha suures koguses kortisooli, tuntud ka kui “stressihormoon”. Kui kortisooli tase on pidevalt kõrge, võib see põhjustada mitmeid terviseprobleeme, sealhulgas kõrgenenud vererõhku, südamehaigusi ja diabeeti.
  2. Immuunsüsteem: Pikaajaline stress võib nõrgendada immuunsüsteemi, muutes inimese vastuvõtlikumaks haigustele.
  3. Südame-veresoonkonna süsteem: Stress võib põhjustada südamelöögisageduse tõusu ja vererõhu tõusu, suurendades südamehaiguste riski.
  4. Seedimine: Stress võib põhjustada iiveldust ja seede probleeme. See mõjutab toitainete imendumist ja võib pikaajaliselt põhjustada seedetrakti haigusi.

Looduslikud abivahendid stressi vastu

On mitmeid looduslikke abivahendeid, mis võivad aidata stressi leevendada ja selle mõju vähendada. Üheks selliseks tooteks on Stress-stop suusprei.

  1. Reishi ehk lakkvaabik on võimas looduslik tervendaja, mis on olnud osa Aasia meditsiinitraditsioonidest. Sellel seenel on erilised põletikuvastased omadused, mis aitavad leevendada stressi, soodustavad lõõgastust ja rahulikku und.
  2. Ashwagandha on taim, mis on osa Ayurveda meditsiinitraditsioonist ja on tuntud oma rahustavate omaduste poolest. Ashwagandha toetab optimaalset lõõgastumist, emotsionaalset stabiilsust ja vaimset heaolu. Vitamiinid B6 ja B12 on olulised närvisüsteemi ja ainevahetuse normaalseks toimimiseks. Nende vitamiinide defitsiit võib põhjustada väsimust, depressiooni ja ärevust. Oleme kõik need stressi vastased ühendid sidunud meie StressStop suuspreise.

Lõpetuseks on oluline mõista, et stress ei ole alati halb. Mõõdukas stress võib olla kasulik, aidates meil keskenduda ja ületada väljakutseid. Probleem tekib siis, kui stress muutub krooniliseks ja keha ei saa piisavalt taastuda.

Seetõttu on oluline leida viise stressi juhtimiseks ja leevendamiseks. Looduslike abivahendite, nagu StressStop suusprei, kasutamine võib olla tõhus viis stressi negatiivsete mõjude vähendamiseks. Lisaks on oluline pöörata tähelepanu heale unele, tasakaalustatud toitumisele, regulaarsele liikumisele ja lõõgastumise tehnikatele, nagu meditatsioon ja sügav hingamine.

Shroomwell (endine Chaga Health) on välja töötanud mitmeid stressi vähendavaid tooteid, millega sa saad tutvuda SIIN.