Tellimused alates 39€ Eesti pakiautomaati TASUTA

18 jaan. 2023

SUN JOURNAL – Livermore Falls chaga farmerite Eesti partner külastab Maine’i

SUN JOURNAL - Livermore Falls chaga farmerite Eesti partner külastab Maine'i

Chaga OÜ/Shroomwell tegevjuht külastab Just Niks Mycosilva omanikke Livermore Fallsis, et arutada Maine’is seente kasvatamise eeliseid ja potentsiaali.

LIVERMORE FALLS — Maine’i tohutud metsamaad ning selle potentsiaal chaga ja muude seenetoodete kasvatamiseks on toonud Chaga OÜ/Shroomwell tegevjuhi, kes ütleb, et tegemist on maailma suurima chaga kasvatus ettevõttega, esmakülastusele.

Silver Laus sõitis Eestist üle 3800 miili, et kohtuda oma ettevõtte USA-s asuvate partnerite Justin Triqueti ja Nikki Leroux’ga, Livermore Fallsis asuva Just Niks Mycosilva omanike. Eelmisel aastal hakkas paar kasutama kasvavat nõudlust chaga järele, sõlmides partnerluse Chaga OÜ-ga, kes töötas välja protsessi, mille käigus nakatatakse kasepuud spetsiaalsete puidust tüüblitega, et lõpuks toota looduslikku chagat. Seda tehnikat on Soomes ja Eestis kasutatud umbes viis aastat ning esimesed saagid on edukad.

“Meil on ärimudel, meil on teadmised, meil on süsteem, mis on omamoodi testitud,” ütles Laus partnerlust selgitades. “Me toetame rahaliselt, kuid vajame inimesi sellel poolel, kes asjade eest hoolitsevad,” Just Niks Mycosilva tulebki siin mängu. Nad tegelevad siin Maine’is peaaegu kõigi äriaspektidega – alates potentsiaalsete investorite ja maaomanike otsimisest kuni valmistoodete jaotamiseni, mis on juba Eestis toodetud ja Euroopas laialdaselt saadaval.