Tellimused alates 39€ Eesti pakiautomaati TASUTA

Meie lugu

Meie lugu

Liitsime esivanemate tarkuse ja kaasasime teadlased. Nii teemegi enda kasvatatud meditsiiniseentest kasulikke tervisetooteid.

Meie roheinnovatsioon ja leebe jalajälg aitavad inimesi, elurikkust ja kliimat.

- Siim Kabrits

Shroomwell grupi juht

Meie meeskond

Seened ja keskkond

Seened kaitsevad elurikkust puudes ja pinnases, toetavad aineringet ning aitavad eluvormidel paremini süsinikku siduda ja taaskasutada. Seentel on asendamatu roll floora ja fauna kõrval planeedi Maa ökosüsteemis. Nii juba ligi miljard aastat.

Shroomwelli seenekasvatused Eestis ja alates 2023 ka USA-s annavad sinna oma panuse. Kuid meie missioonil on ka teine sammas: seentes leidub rohkelt inimtervisele kasulikke bioaktiivseid ühendeid.

Ekstreemsetes kasvutingimustes tulevad looduse pingutused ja ka kõnealused ühendid rohkem esile. Eesti on väekate seente kodu. Meiegi talved on nüüd pehmemad, siiski langeb õhutemperatuur kohati alla -30C. Lisaks on Eesti õhk, põhjavesi ja loodus siiani maailma puhtamate seas. See kõik loob hea fooni meditsiiniseente kasvatamiseks.

Alates 2023. aastast haldame kogu teekonda täielikult — alates enda metsades ja farmides kasvatatud seentest, kuni lõpptoodete pakendamiseni välja.

Meie lugu

Tervis ja teadlikkus

Lisaks oma toodetele edendame ka ühiskondlikku teadlikkust.

Teadustööst sündivad Shroomwelli tooted ja teadmised aitavad tugevdada tervist ja kestlikku eluviisi. Ennetus on odavam kui ravi.

Samuti peab roheinnovatsioon aitama leevendada globaalset kliima- ja elurikkuse kriisi. See õnnestub vaid siis, kui kaasa löövad teadlased, poliitikud, ettevõtjad, investorid ja miljardid inimesed.

Shroomwelli aktiivseteks liitlasteks on kliendid ja investorid mitmel mandril, samuti teeme koostööd teadlaste ning metsaekspertidega üle maailma.

Meie lugu

Terviklik metsakäsitlus

Täna nähakse metsa väärtust eelkõige puidu tihumeetrites. Anname metsale täiesti uue tähenduse läbi innovatiivsete lahenduste nii madalama puiduväärtusega metsades, raielankidel, kui ka loodusliku ja looduskaitselise piiranguga metsades.

Rajame nendele aladele meditsiiniseente kasvatused, mis suurendavad elurikkust ja aitavad siduda süsinikdioksiidi. Tõstame läbi nende tegevuste oluliselt metsade terviklikku väärtust.

Senine metsamajandamise mudel on liiga ühekülgne. Seisame selle eest, et asemele tuleks ökoloogiline ja tulevikust hooliv metsamajandamine.

Meie lugu

Shroomwell innovatsioon, seenekasvatus ja teaduslabor

Meist

Shroomwell Innovation on täna maailma suurim meditsiiniseente kasvatajakellele kuulub 500 hektarit meditsiiniseente välikasvatusi Eestis ja USA-s. Tõrvas alustas ettevõte 5000 ruutmeetri suurust meditsiiniseente sisekasvatuse rajamist. Väli- ja sisekasvatuste kombineeritud mahtude põhjal edestab Eesti roheidu kõiki globaalseid konkurente.

Me keskendume  kahele suurele valdkonnale- tervisetoodetele ja roheinnovatsioonile, mida juhivad meditsiiniseened. Tervisetoodete valmistamine on osa meie ettevõtte DNA-st, millele täna lisandub eraldi strateegilise suunana roheinnovatsioon.

Seened on inimkonna järgmine suur võimalus, mille potentsiaali on aastakümneid alahinnatud, kuid mis teaduse ja tehnoloogia toel tänaseks tõelist võidukäiku tegemas. Meditsiiniseened võimaldavad meil edendada mitme valdkonna tulevikku, mis tänaseks jõudnud kriitilise piirini. Seente juhitud roheinnovatsioon aitab nii inimesi, loodusrikkust kui kliimat. Usume, et mistahes probleemi saab lahendada vaid mõne seenega.

Tule tutvu Shroomwell innovatsiooni tegevustega

siin
meist

Meie varasemad saavutused ja plaanid tulevikuks

Esimesed Chaga teadusuuringud maailmas, mis toimusid Tartu Ülikooli professor Dragendorfi käe all.

1858
Meie lugu

Chaga asutamine rahvameditsiini ainetel. Tõime turule esimese eliksiiri – Elemental Eliksiiri – mis põhineb 100 aasta vanusel Mulgimaa retseptil.

2014

Avasime Tõrvas seeneelikisiiride tehase, millel on kõrgeim rahvusvaheline toiduainete tootmise sertifikaat BRC, samuti mahesertifikaat. Tooteid eksporditakse 20 riiki.

2019
Meie lugu

Alustasime Chaga (must pässik ehk Inonotus obliquus) seente kasvatusega Eesti metsades, et looduslikul seenel ei esineks ülekorjet. Tänaseks kasvatavad juba 600 inimest Eestis Chaga seeni rohkem kui 500 hektaril. Seda koostöös Belgias asuva maailma juhtiva seenelaboriga Mycelia.

2019
Meie lugu

Valmis seente arendus- ja kompetentsikeskus Tallinnas, mis jälgib seente arengut metsades ja pinnases ning otsib seentele uusi rakendusi.

2022
Meie lugu

Alustasime Reishi (Lakkvaabik ehk Ganoderma lucidum) ja Turkey Tail (Libliktagel ehk Trametes versicolor) kasvatustega Eesti lageraiealadel, et pakkuda metsamajandamisele uusi kõrvaltuluallikaid.

2022
Meie lugu

Lõime USAs, Maine’i osariigis, ühisettevõtte Forest Funghi Farms Ltd. ning alustasime seal Chaga kasvatustega, et laieneda uutele turgudele.

2022

Avame Tõrvas regiooni suurima meditsiini- ja gurmeeseente kasvatuse siseruumides (hoone pindala 1200 m2), toetamaks toidujulgeolekut tervislike alternatiividega.

2023

Siseneme wellness-toodetega uutele põhiturgudele (USA ja UK). Laiendame portfelli meditsiiniseentest valmistatud tarbijatoodetega.

2023

Laiendame uudseid ja katsetatud metsamajandamise lahendusi Rootsi ja USA metsadesse.

2023-2024
Meie lugu

Katsetame kukeseene mütseeliga rikastatud männiistikute looduslikku keskkonda viimist Eestis ja Rootsis.

2023
Meie lugu

Alustame seenevaiba projekti, mille eesmärk on nafta- ja keemiliste keskkonnareostuste likvideerimine, maapinna viljakuse parandamine, kõrbestunud alade elluäratamine, veerežiimi parandamine, turbavarude alternatiiv kasvusubstraadina ja ka metsatulekahjude järgne pinnase taastamine.

2023-2024

Töötame välja meetodid, et hinnata seenekasvatuse mõju süsiniku sidumisele ja elurikkuse hoidmisele.

2026

Oleme maailma suurimad meditsiiniseente kasvatajad välitingimustes.

2030
Näita kogu ajajoont
Shroomwell pakendid: miks materjalid on olulised?

Shroomwell pakendid: miks materjalid on olulised?

 
PAKENDIKONTSEPTSIOONID
 
VÕIMALUSEL KESKKONNASÄÄSTLIKUM JA PLASTIVABA LAHENDUS

Meie pakendiotsuste taga on palju tegureid, alates toote funktsionaalsusest, välimusest, säilivusest ilma säilitusaineteta, kvaliteedist, kasutusmugavuse ning keskkonnakaalutlusteni välja.Täiustame Shroomwellis pidevalt oma valikuid ja muudame pakendilahendusi, et olla paremas kooskõlas kliimapositiivse mõtlemisega. Kasutame erinevaid materjale, mis on antud ajahetkel parim võimalik lahendus.

Eliksiiride ja ekstraktide jaoks oleme kasutanud tumedat, merevaigu toonis klaasi ning pakendite jaoks FSC märgisega etikette, karpe ja kartongi. Oleme loobunud plastmõõtetopsidest ja soovitame kasutada kodust supilusikat mõõtevahendina.

Kohalikul Eesti turul oleme e-poes loonud püsiklientidele võimaluse osta 6 kaupa hulgikastis toodet ilma karbita. Samas karbid jäävad klaaspakendite puhul siiski alles nii kommunikatsiooni edastamise, transpordi turvalisuse kui kinkeväärtuse lisamise vaatest tulenevalt.

Kasutame hulgipakenditena isesulguvaid kartongkarpe, et vältida selleks otstarbeks plastkeebist.

SHOT-pakendina kasutame kihilist kile-alumiinumpakendit tarbijamugavuse ja toote kaalu vaatest eksportturgude tarvis. Oleme selle ka eraldi välja toonud, et pakend kannab segajäätme märgist other-7.

Samuti on näiteks meie uued suuspreid õhukindlas plastikpakendis, millele pole hetkel alternatiivset PCR plastiklahendust välja arendatud. Samas on kõnealune pakendilahendus keskkonnasõbralik, kuna sellele iseloomulik vaakumdoseerimisefekt tõmbab toote sisu maksimaalselt välja, et tekitada vähem raiskamist. Tavalised rõhupihustid jätavad mahuti põhja suures koguses vedelikku.

 

Shroomwell pakendid: miks materjalid on olulised?

 
KLAASPAKEND

On oluline, et materjal, mille valime oma toodete jaoks, võtaks arvesse toote ainulaadseid omadusi ja koostisosi. Pakendi kvaliteet ja funktsioon võivad toote kvaliteeti otseselt mõjutada. Klaaspakendi puhul oleme võtnud arvesse just vesi- ja alkoholilahust. Ekstraktides olev alkohol võib olla kergelt reageeriv aine, seega on oluline kasutada just klaasanumat, mis ei reageeri alkoholiga keemiliselt. Kasutame tumedaid klaaspudeleid, mis aitavad säilitada meie eliksiiride ja ekstraktide kvaliteeti.

Kas klaas on keskkonnasõbralikum kui plast?

Klaaspudel nõuab tavaliselt rohkem materjali, rohkem vett ja rohkem energiat kui sama suurusega PETE-st valmistatud pudel. Kui arvestada konteineri kogu elutsüklit – materjale, tootmist ja transporti –, võib klaasmahuti üldine jalajälg nõuda rohkem fossiilkütuseid kui plastikus anuma tootmine. Samuti annab see olulise lisaraskuse SHROOMWELL toodetele, mis omakorda mõjutab toote hinda ja transporti. Toote lisakaal suurendab ka selle üldist jalajälge.

Arvestades kõiki neid tegureid, ei ole üllatav, et transpordi heitkogused võivad klaasi puhul olla suuremad kui plasti puhul. See omakorda selgitab, miks toome oma R&D meeskonnaga turule ka väiksemamahulisi ja uusi, innovatiivse pakendilahendusega tooteid.

 

FSC märgisega paber ja kartong

Materjalina on kartong ja papp kerged, biolagunevad ja kergesti ringlusse võetavad materjalid. Kartongkarpide puhul loobusime keskkonnateadlikult fooliumist pakendi kujundustel. Meie kasutatavad paber- ja pappmaterjalid on keskkonnateadlikud ning sisaldavad suures osas FSC märgist erinevatelt tootjatelt:

  • FSC C004451 – The mark of responsible forestry
  • FSC C104583 – MIX packaging from responsible sources
  • FSC C107832 - MIX packaging from responsible sources

 

Shroomwell pakendid: miks materjalid on olulised?

 
JÄÄTMEKÄITLUS

Prügi sorteerime liigiti: papp, bio, olme ning vajadusel eraldi prügijaama viimine sõltuvalt selle liigist. Tootmisest tekkivad biojäätmed kogume eraldi, mis suunduvad bioprügisse. Otsime oma biojäätmetele jooksvalt lahendusi ka muudeks taaskasutuslahendusteks.

Innovatsioonivaatest saame öelda, et meie kompetentsi- ja arenduskeskus Biotech otsib võimalusi, kuidas saaks kasutada seentest toodetud keskkonnasäästlikke pakendeid ja materjale pikemas tulevikus.

Kokkuvõtvalt, me ei ole veel täna 100% plastivabad, aga teeme samme oma võimaluste piires maksimaalselt keskkonnateadlikult ja kuts