OUR STORY

We are a company from Estonia that works with functional mushrooms and fungi to make wellness products and environmental solutions.

We have been doing this for 10 years.

Siim Kabrits - Founder
Ühendasime esivanemate tarkuse tänapäeva teadusega. Nii valmistame ise kasvatatud ravimseenedest tõhusaid ja funktsionaalseid tervisetooteid. Meie roheline innovatsioon ja pehme jalajälg aitavad inimesi, bioloogilist mitmekesisust ja kliimat.
Siim Kabrits
Shroomwell Groupi juht

MIDA ME TEEME

Shroomwell kasvatab Chaga seeni vabas õhus - kõige rohkem maailmas! Meil on farmid Eestis ja USAs, laiudes 700 hektarile.

Lisaks kasvatame funktsionaalseid seeni ka suures sisekasvatuses Tõrvas, mis teeb Shroomwellist põhjamaade suurima sisetingimustel funktsionaalsete seente kasvataja.

Kasutame vanu teadmisi ja uusi teadustehnoloogiaid, nagu ultraheli abil ekstraheerimine (UE), et teha maksimaalselt head inimestele ja meie planeedile.

SEENED JA KESKKOND

Seened kaitsevad elurikkust puudes ja pinnases, toetavad aineringet ning aitavad eluvormidel paremini süsinikku siduda ja taaskasutada. Seentel on asendamatu roll floora ja fauna kõrval planeedi Maa ökosüsteemis. Nii juba ligi miljard aastat. Shroomwelli seenekasvatused Eestis ja alates 2023 ka USA-s annavad sinna oma panuse. Kuid meie missioonil on ka teine sammas: seentes leidub rohkelt inimtervisele kasulikke bioaktiivseid ühendeid. Ekstreemsetes kasvutingimustes tulevad looduse pingutused ja ka kõnealused ühendid rohkem esile. Eesti on väekate seente kodu. Meiegi talved on nüüd pehmemad, siiski langeb õhutemperatuur kohati alla -30C. Lisaks on Eesti õhk, põhjavesi ja loodus siiani maailma puhtamate seas. See kõik loob hea fooni meditsiiniseente kasvatamiseks. Alates 2023. aastast haldame kogu teekonda täielikult — alates enda metsades ja farmides kasvatatud seentest, kuni lõpptoodete pakendamiseni välja.

TERVIS JA TEADLIKKUS

Lisaks oma toodetele edendame ka ühiskondlikku teadlikkust. Teadustööst sündivad Shroomwelli tooted ja teadmised aitavad tugevdada tervist ja kestlikku eluviisi. Ennetus on odavam kui ravi. Samuti peab roheinnovatsioon aitama leevendada globaalset kliima- ja elurikkuse kriisi. See õnnestub vaid siis, kui kaasa löövad teadlased, poliitikud, ettevõtjad, investorid ja miljardid inimesed. Shroomwelli aktiivseteks liitlasteks on kliendid ja investorid mitmel mandril, samuti teeme koostööd teadlaste ning metsaekspertidega üle maailma.

TERVIKLIK METSAKÄSITLUS

Täna nähakse metsa väärtust eelkõige puidu tihumeetrites. Anname metsale täiesti uue tähenduse läbi innovatiivsete lahenduste nii madalama puiduväärtusega metsades, raielankidel, kui ka loodusliku ja looduskaitselise piiranguga metsades. Rajame nendele aladele meditsiiniseente kasvatused, mis suurendavad elurikkust ja aitavad siduda süsinikdioksiidi. Tõstame läbi nende tegevuste oluliselt metsade terviklikku väärtust. Senine metsamajandamise mudel on liiga ühekülgne. Seisame selle eest, et asemele tuleks ökoloogiline ja tulevikust hooliv metsamajandamine.

CHAGA - SEENTE KUNINGAS

Shroomwell, varem tuntud kui Chaga Health, asutati 2014. aastal.

TÕRVA TEHAS

Shroomwell sisekasvatustehase avamisüritus

MEIE EESMÄRGID

Me kasutame võimsaid funktsionaalseid seeni, et valmistada tooteid, mis aitavad inimestel end paremini tunda ja elada tervislikumalt.

Teisalt tahame aidata meie planeeti keskkonnalahendustega, kasutades selleks mükotehnoloogiat.

Meie suur unistus on muuta meie toodete ja lahendustega maailma ja inimesi paremaks.

TEERAJAJAKS TERVISLIKUMALE HOMSELE

Shroomwell on pühendunud tuleviku kujundamisele, kus tervis ja jätkusuutlikkus käivad käsikäes.

See kõnetab? Tule ja liitu meiega.

LIITU MEIE MEESKONNAGA