Tellimused alates 29€ Eesti pakiautomaati TASUTA

21 sept. 2023

Lõvilakk (Lion’s Mane): kognitiivsed kasutegurid ja muud hüved

Autor: Shroomwell

Lõvilakk e. Lion`s Mane, teaduslikult tuntud kui Hericium erinaceus, on midagi enamat kui lihtsalt seen. Tegemist on mõistuse ja tervise võimendajaga, mis muudab selle eriti ahvatlevaks neile, kes otsivad looduslikke viise oma igapäevaelu parandamiseks. Lõvilakal on mitmeid kognitiivseid ja füsioloogilisi kasutegureid, millest enamik on teaduslikult tõestatud.

Kognitiivsed kasutegurid: miks Lõvilakk on “Mõistuse Seen”

Lõvilakk on osutunud eriti lubavaks just aju funktsioonide võimete parandamisel. Uurimustes on näidatud, et lõvilakk võib aidata parandada mälu, kontsentratsiooni ja tähelepanu. Üks silmapaistvamaid kasutegureid lõvilaka puhul on selle võime parandada kognitiivseid funktsioone. Ühes uuringus, kus osalesid vanemad täiskasvanud, täheldati märgatavat paranemist kognitiivsetes funktsioonides pärast lõvilaka ekstrakti tarbimist kaheksa nädala jooksul.

Üks tema kõige põnevamaid omadusi on võime stimuleerida närvikasvu tegureid (NGF). See protsess aitab kaasa uute neuronite tekkele ja olemasolevate parandamist, mis on kriitiline mälu ja õppimisvõime jaoks – pärast lõvilaka tarbimist oli katsealuste õppimisvõime ja mälu märkimisväärselt paranenud.

Teisisõnu, kui teie töö või kool nõuab palju õppimist ja meeldejätmist, võib lõvilakk olla just see, mida vajate.

Vaimse väsimuse kaitsekilp

Lõvilakal on adaptogeensed omadused, mis aitavad organismil kohaneda stressiga, vähendades seeläbi vaimset väsimust. Pärast pikka tööpäeva kipub mõtlemisvõime väsima – lõvilakk võib olla täpselt see abiline, mida te otsite.

Lõvilakk toetab neurotransmitterite tootmist, mis on olulised tähelepanu ja kontsentratsiooni jaoks. Kuigi see ei ole imerohi, mis teeb teid koheselt geeniuseks, on sellel kindlasti roll fookuse ja tähelepanu suurendamisel.

Neuronaalne taastumine ja vananemisvastane võitlus

Üks silmapaistvamaid aspekte lõvilakas on selle võime aidata taastada kahjustatud neuroneid. Neuronid on põhilised “ehitusklotsid” meie närvisüsteemis, mis vastutavad informatsiooni edastamise eest kogu kehas. Kahjuks võivad need rakud kahjustada erinevatel põhjustel: trauma, haigused nagu Parkinsoni tõbi, ja loomulik vananemine. Lõvilakk toimib nagu “remondimees” ajus, aidates kahjustatud neuroneid parandada ja soodustades uute neuronite teket. Kõik see võib lõppkokkuvõttes tähendada paremat kognitiivset toimimist ja suuremat elukvaliteeti.

Kokkuvõte

Lõvilakk on imeline seen, millel on mitmeid kognitiivseid ja füsioloogilisi kasutegureid. Selle nootroopsed omadused, nagu mälu parandamine ja fookuse suurendamine, teevad sellest väärtusliku lisandi igale toitumisele. Neuronaalne taastumine ja vananemisvastane võitlus on lõvilaka põnevamaid ja potentsiaalselt revolutsioonilisemaid omadusi. Kuigi uurimistööd on alles algusjärgus, näitavad esialgsed tulemused palju potentsiaali.

Tutvu Shroomwelli Lion`s Mane toodetega SIIN

Kasutatud materjal:

  1. Spelman, K., Sutherland, E., & Bagade, A. (2017). Neurological Activity of Lion’s Mane (Hericium erinaceus). Journal of Restorative Medicine.
  2. Friedman, M. (2015). Chemistry, Nutrition, and Health-Promoting Properties of Hericium erinaceus (Lion’s Mane) Mushroom Fruiting Bodies and Mycelia and Their Bioactive Compounds. Journal of Agricultural and Food Chemistry.
  3. Kim SP, M. E. (2012). Hericium erinaceus mushroom extracts protect infected mice against Salmonella Typhimurium-Induced liver damage and mortality by stimulation of innate immune cells. Journal of Agricultural and Food Chemistry.
  4. Xirui He, X. W. (2017). Structures, biological activities, and industrial applications of the polysaccharides from Hericium erinaceus (Lion’s Mane) mushroom: A review. International Journal of Biological Macromolecules