Tellimused alates 29€ Eesti pakiautomaati TASUTA

06 okt. 2023

Vaim ja keha: kaks poolt ühes tervikus

Autor: Shroomwell

Sageli öeldakse, et oleme see, mida sööme. Ent võiksime sama julgelt väita, et oleme see, mida mõtleme ja tunneme. Vaimne tervis on meie üldise heaolu lahutamatu osa, mille eest hoolitsemine peaks olema sama loomulik ja enesestmõistetav nagu füüsilise tervise eest hoolitsemine. Kuidas aga leida rõõmu ja valgust nendel hetkedel, mil väljas hakkab valitsema kõle pimedus ja külm? Täna räägimegi vaimse tervise tähtsusest ja sellest, kuidas hoida oma meelt ergutatuna ka vähem soodsates ilmastikutingimustes.

Kuidas meeleolu mõjutab keha?

Me oleme tervikud – vaim ja keha on omavahel tihedalt seotud ja mõjutavad üksteist vastastikku. Kui meie vaimne tervis kannatab, kannatab ka meie füüsiline tervis, ja vastupidi. Stress ja ärevus võivad põhjustada füüsilisi haigusi, näiteks peavalusid, unehäireid ja isegi südameprobleeme. Sama kehtib ka vastupidi: füüsilised haigused võivad mõjutada meie vaimset heaolu. Seega, et olla tervikuna terve, peame panustama mõlemasse – nii vaimu kui ka keha heaollu.

Valgus pimeduse keskel

Eriti Põhjamaade talvistes tingimustes, kus valgust on napilt, võib meie meeleolu sageli langeda. Õnneks on olemas palju lihtsaid ja tõhusaid viise, kuidas tuua oma päevadesse särtsu ja sära ka siis, kui loodus seda ei paku:

  1. Valgusteraapia: Investeerides kvaliteetsesse valgusteraapia lambisse, saame ise luua päikselise keskkonna, mis aitab tõsta tuju ja parandada und.
  2. Liikumine: Kuigi külm ja pime võib meid pigem soojas toas hoida, annab värske õhk ja liikumine meie meelele ja kehale palju. Kasvõi kiire jalutuskäik võib oluliselt parandada meie enesetunnet.
  3. Hobi: Loo endale sisemine päike, leides tegevuse, mis sind rõõmustab ja täidab, olgu selleks lugemine, maalimine või midagi muud.
  4. Sotsiaalne suhtlus: Suhtlemine teistega, olgu see virtuaalne või isiklik, toob alati päeva veidi valgust. Ära karda jagada oma mõtteid ja tundeid lähedastega.
  5. Mindfulness ja meditatsioon: Praktiseeri teadlikkust ja meditatsiooni, et luua meelerahu ja jõuda hetkes olles sügavamatele tasanditele oma sisemaailmas.
  6. Tänulikkus: Alusta või lõpeta päeva mõne positiivse mõtte või tänulikkuse hetkega. Mida rohkem keskendume positiivsele, seda rohkem leiame seda ka enda ümber.

Meele ja keha ühtsus

Kokkuvõtteks: hoolitseme oma vaimse tervise eest mitte ainult sellepärast, et vältida haigusi, vaid selleks, et täiel määral elada, olla õnnelikud ja leida rõõmu igas päevas, olenemata sellest, mis ilm akna taga on. Kui hooldame oma meelt sama hästi kui oma keha, avame ukse terviklikule tervisele ja heaolule.

Lõpetuseks meenuta endale: sa oled väärtuslik ja oluline ning sinu heaolu on sama tähtis kui sinu lähedaste oma. Hoolitse enda eest ning ära karda otsida abi, kui seda vajad. Elame elu täiel rinnal, kui hoolitseme nii oma keha kui vaimu eest.

Shroomwelli meeskonnana mõistame süvitsi vaimse tervise ning positiivse suhtumise tähtsust, mis on inspireerinud meid looma tooteid, mis aitavad kujundada terviklikku heaolu ja tuua valgust igasse päeva.

Nii nagu treenime oma keha, peame treenima ka oma meelt, et arendada positiivset mõtlemist, hetkes kohalolekut ja enese eest hoolitsemist – oskusi, mida saab süstemaatiliselt arendada ja harjutada. Mõistame, et meil kõigil on päevi, mil oleme kurbad, vihased või ärritunud, mis on täiesti normaalne. Ent oluline on mitte laskuda liigselt nendesse tunnetesse, vaid aktiivselt otsida viise, kuidas end jälle tasakaalu tuua. Seetõttu oleme loonud Lõvilaka “Brain&Focus” suusprei – toote, mis mitte ainult ei toeta kognitiivset võimekust, vaid aitab ka hoida positiivsemat tuju ja meelt, pakkudes abistavat kätt nendel hetkedel, kui vajate väikest tõuget, et leida jälle oma sisemine tasakaal ja keskendumine.

Tutvu meie e-poe tootevalikuga SIIN.